Site Overlay

Czyszczenie kostki brukowej Gliwice

Czyszczenie kostki Brukowej Gliwice

to profesjonalna usługa czyszczenia kostki brukowej w Gliwicach

Clean Master

Poległych Górników 5
41-807 Zabrze
Tel:. 502 854 444
NIP: 6262466091 ,
REGON: 243245466,

Jak czyścić chodniki na terenie Gliwic?

Jak myć kostkę brukową zależy między innymi od jej specyfiki, w tym stopnia ochrony powierzchni oraz rodzaju zabrudzeń.

Mycie impregnowanej kostki brukowej Gliwice

Producenci oferują głównie nawierzchnię impregnowaną fabrycznie , czyli wstępnie zabezpieczoną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeżeli wybieramy wariant bez warstwy ochronnej, to taką impregnację należy nałożyć na kostkę brukową bezpośrednio po ułożeniu nawierzchni, aby wzmocnić powierzchnię kostki, ustabilizować nawierzchnię i zwiększyć jej odporność na zabrudzenia czy wilgoć.

Dzięki impregnacji dokładne czyszczenie betonu jest bardzo proste – w przypadku zabrudzeń i niezbyt uporczywych osadów woda wystarczy do umycia zaimpregnowanej kostki brukowej (może to być również woda z dodatkiem łagodnego detergentu np. Płynu myjącego naczynia) oraz gruboziarnistą szczotkę do czyszczenia kostki brukowej , której włosie dosięgnie wszystkich zakamarków chodnika, zmywając z nich brud.

Jeśli jednak nie myliśmy powierzchni od kilku dobrych sezonów, pomoże nam myjka ciśnieniowa do kostki brukowej . Silny przepływ wody pod ciśnieniem to świetny sposób na pozbycie się brudu i plam bez konieczności męczącego prania. Do wyboru mamy również specjalistyczny sprzęt do czyszczenia tego typu podkładek do płytek nawierzchniowych, brukarki czy profesjonalne myjki.

czyszczenie kostki brukowej Gliwice
czyszczenie kostki brukowej Gliwice

Nasze usługi czyszczenia parkingów, podjazdów itp. na terenie Gliwic:

czyszczenie kostki brukowej Gliwice, mycie kostki brukowej Gliwice, mechaniczne czyszczenie kostki brukowej, czyszczenie kostki brukowej z mchu, profesjonalne czyszczenie kostki brukowej, mycie kostki brukowej karcherem, impregnacja kostki brukowej, mechaniczne czyszczenie kostki brukowej, renowacja kostki brukowej, piaskowanie kostki brukowej.

Mycie impregnowanej kostki brukowej Gliwice

Czyszczenie niemalowanej kostki brukowej po układaniu to niestety zupełnie inna historia. Brak warstwy ochronnej sprawia, że ​​powierzchnia jest bezpośrednio narażona na wnikanie wszelkich plam i zabrudzeń . Zanieczyszczenia wnikają w strukturę materiału, co znacznie utrudnia pranie. Woda pod ciśnieniem i detergent nie pomogą. Musimy wymyślić specjalny środek do czyszczenia podłóg, który wnika głęboko w pory żwiru, wypłukując z niego brud, ale go nie niszcząc. Tego typu preparaty odświeżają powierzchnię i podkreślają jej kolor, ale nie pozostawiają powłoki i nie nabłyszczają. Procedura czyszczenia różni się w zależności od produktu i producenta, w niektórych przypadkach do chodnika pomoże myjka ciśnieniowa, w innych konieczne będzie użycie szczotki i ręczne czyszczenie.

Jak czyścić kostkę brukową z oleju i tłuszczu w Gliwicach?

Są jednak plamy wyjątkowo niechciane i uporczywe – takie, które sieją spustoszenie niezależnie od rodzaju i stopnia ochrony podłoża. Należą do nich plamy z oleju silnikowego i tłuste zabrudzenia (na przykład grillowane mięso). W rzeczywistości wnikają w zaimpregnowaną powierzchnię, ale jeśli z czasem nie zauważymy plam, mogą trwale uszkodzić nawet chronioną kostkę. Dlatego nasz czas reakcji jest tutaj kluczowy: brud w oleju należy jak najszybciej zmyć silnym strumieniem ciepłej wody z dodatkiem odtłuszczającego detergentu . Może to być płyn do mycia naczyń (1 część płynu i 3 części wody). Po ułożeniu roztworu na powierzchni pozostawić na około godzinę, następnie przemyć czystą wodą i wysuszyć. W razie potrzeby powtórz czynność. Układanie kostki brukowej Gliwice

Jeśli to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, plamę można leczyć specjalnym płynem do czyszczenia kostki . Z drugiej strony musimy pamiętać, że nawet oni nie dają nam 100% gwarancji. Ponadto istnieje ryzyko, że środki czyszczące zastosowane do nawierzchni doprowadzą do przebarwień – plama oleju zniknie, ale powierzchnia w tym miejscu będzie miała jaśniejszy odcień. Dlatego pierwszym krokiem jest przetestowanie preparatu na niewielkiej i niewidocznej części powierzchni. Ponadto pamiętaj, że karta produktu jest tutaj podstawą! Ściśle przestrzegamy zaleceń producenta dotyczących warunków i czasu pracy.

Clean Master

Poległych Górników 5
41-807 Zabrze
Tel:. 502 854 444
NIP: 6262466091 ,
REGON: 243245466,

Nasze Strony:
http://www.sprzatanie.e-slask.eu/
http://www.pranie-dywanow.e-slask.eu/
https://www.czyszczenie-dywanow.w.zabrzu.pl/
[/column]

Formularz Kontaktowy:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  [/column-group]
  Print Friendly, PDF & Email
  Call Now ButtonZadzwoń Teraz ! Szybki Kontakt